Celestial war
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Celestial war

Álmaink világa
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Staff
Briana Masters
Jacob Morrison
Azrael
Chatbox
Legutóbbi témák
» Mystery World
A Temze mentén I_icon_minitimeHétf. Nov. 25, 2013 5:57 pm by Vendég

» Mute world
A Temze mentén I_icon_minitimeHétf. Nov. 04, 2013 10:23 pm by Admin

» The mortal instruments
A Temze mentén I_icon_minitimeSzer. Szept. 25, 2013 3:26 pm by Admin

» Szörnyek világa
A Temze mentén I_icon_minitimeCsüt. Szept. 19, 2013 5:56 am by Admin

» A Temze mentén
A Temze mentén I_icon_minitimeHétf. Szept. 16, 2013 7:41 pm by Seraphina Turner

» Elhagyatott raktár
A Temze mentén I_icon_minitimeCsüt. Szept. 12, 2013 11:52 am by Elizabeth Kira Taylor

» Törölt felhasználók
A Temze mentén I_icon_minitimeHétf. Szept. 09, 2013 9:56 am by Admin

» Duncan Calahan
A Temze mentén I_icon_minitimeSzomb. Szept. 07, 2013 6:18 pm by Duncan Calahan

» Az oldallal kapcsolatos hírek
A Temze mentén I_icon_minitimeSzomb. Szept. 07, 2013 5:47 pm by Azrael

Top posting users this month
No user
Társaink
Hello mindenki
Credit
A kinézetet köszönjük Dark Victorianak és lizzy :3-nek. Hálásak vagyunk munkájukért.

 

 A Temze mentén

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 108
Join date : 2013. Aug. 15.

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 5:46 pm

A Temze mentén Temze_506031_40677_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
https://celestialwar.hungarianforum.net
Cyrus Drake Dayton
Elnök
Elnök
Cyrus Drake Dayton


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2013. Aug. 24.
Age : 76
Tartózkodási hely : London.

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 12:14 pm

Miután végeztem a munkával, úgy döntöttem, sétálok egy keveset a folyó partján. Ki kellett szellőztetnek a fejem, szükségem volt egy kis friss levegőre az egész napos feladataim után. Victoriával még ott van a dadája, így nem kell sietnem. Bár igazából minden nap végét csak ezért vártam - hogy a karjaimba vehessem, megsimogathassam búzaszőke, bongyor haját, elmerülhessek csodás, ártatlan mosolyában. És nem mondom, hogy a mai nap más volt... vágytam utána, nagyon is. Hisz ő maradt egyedül ezen a világon, aki jelentett nekem valamit.
Vettem némi halat és sült krumplit, falatozás közben sétálgattam és a vizet csodáltam a rajta keresztülsikló hajókkal. A nap már lemenőben volt, de kiélveztem még utolsó sugarainak meleg fényét.
Vissza az elejére Go down
Seraphina Turner

Seraphina Turner


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Aug. 25.
Tartózkodási hely : London

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeKedd Szept. 03, 2013 12:57 pm

KINEK: Cyrus | SZÓSZÁM: 431 | MEGJEGYZÉS:Nagyon fáradt vagyok, így bocs, ha nem lett a legjobb :/
Ide most nem jön semmi
Idegesen haladtam a Temze mentén, hogy minél hamarabb a Magisztériumba érjek. Egyedül voltam, csak Celest követett apró lábaival. Tudom, megígértem Keey-nek, hogy ki se teszem a lábam a lakásból, mikor ő nincs a közelben. Ez elég sűrűn fordul elő, én meg már nem bírok a négy fal között megmaradni.
A minap, hallottam, hogy valaki az ajtó körül mászkált, de nem mertem kinyitni, csak mikor valaki egy fehér borítékot csúsztatott be az ajtó alatt. Azonnal felvettem, amin ott volt a nevem. Döbbenten forgattam a kezemben a vékony papírt, aztán szó nélkül kitártam az ajtót, de már senki nem volt odakinn. Meglepődtem, nem is kicsit. Idegesen bontottam fel a levelet, attól tartva, hogy talán a szüleim, vagy az a másik fickó, küldte, akit a szüleim felbéreltek. Rettegtem attól, hogy talán zsarolni akarnak valamivel, de aztán rájöttem, hogy ez lehetetlen, hiszen nincs semmi, amivel megzsarolhatnának. Semmi értékes nincs, amiért bármit megtennék. A szüleimet szerettem, de nem hiszem, hogy ők saját magukkal zsarolnának, ahogy az a fickó sem zsarolna velük, mikor a szüleim bérelték fel, hogy vigyen haza. Értelme nem volt, mégis remegtem, mint a kocsonya.
A levélben nem állt más, csak annyi, hogy meg kell szereznem egy medált a magisztériumból, de erről nem szólhatok a társamnak. Azt írja, hogy ez megvéd a szárnyas fenevadaktól.
Hát nem értettem belőle egy mukkot sem, de nem szóltam róla Keey-nek. Egy egész nap azon gondolkoztam, hogy megtegyem vagy hagyjam a búsba. Érdekelt, hogy  ki küldte a levelet, azt is, hogy milyen szárnyas izékről beszélt, de leginkább az érdekelt, hogy milyen medált kellene megszereznem pont a magisztériumból. nem könnyű oda bejutni, ki meg pláne, ha olyan van nálad, ami nem te tulajdonod.
Miközben haladtam az utcán, csak ezek a gondolatok jártak a fejembe. Annyira elmerültem bennük, hogy észre sem vettem az előttem álló személyt, akinek sikeresen neki is mentem, de nem lett ebből katasztrófa, csak egy kicsit meglöktem.
- Bocsánat - mondtam azonnal, ahogy két lépést hátráltam, majd felnéztem a férfira. Azonnal leesett az állam, mert nem más, mint maga a magisztérium elnöke állt előttem teljes valójában. Úgy éreztem ez egy jel, hogy talán megpróbálhatnám szépen is elkérni azt az átkozott medált, nem pedig elcsenni. - Mr. Dayton? - kérdeztem őszinte döbbenettel. Talán még tíz éves sem voltam, mikor utoljára láttam. Az én apám sokat járt a magisztériumba, és nem egyszer meg is hívta őt hozzánk vacsorára. Azt nem mondom, hogy jó barátok voltak, de csupán tíz voltam, már nem is igazán emlékszek rá. - Én Seraphina Turner vagyok - mutatkoztam be a belém nevelt jó modorommal. Reméltem, hogy megismeri a nevem, és készségesebben áll hozzám, de ugye mind tudjuk, hogy a remény hal meg utoljára.
 thanks Bubu 
Vissza az elejére Go down
Cyrus Drake Dayton
Elnök
Elnök
Cyrus Drake Dayton


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2013. Aug. 24.
Age : 76
Tartózkodási hely : London.

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeSzer. Szept. 04, 2013 3:32 pm

Csendesen merengtem a súlyos sziklakövekből rakott mellvédnek támaszkodva. A halat a krumpli felével együtt már megettem, a maradék burgonyát pedig a hattyúknak dobáltam, akik lejjebb a part közelébe kisebb csoportba gyűltek. Csodálatos állatok voltak, annál is inkább, mivel madarak voltak - még ha vízi madarak is - és fehérek... bár igaz, a szépségük még csak meg sem közelítette Shae-jét. Mintha megérezte volna, hogy éppen rá gondolok, a vállamon ülő gyöngybagoly aprót belecsípett a hajamba - éreztem bár, egyáltalán nem fájt, hiszen finoman tette.
Felé nyújtottam enyhén hajlított tenyerem lapját, majd élére fordítottam, hogy a kezemre vegyem. Karmos lábaival a mutató- és középső ujjamba kapaszkodott én pedig belenéztem a bölcs szemekbe. Vágytam borzalmas és halálos tudására, bár mindig is attól rettegtem, egy napon majd meglátom benne a saját halálom... vagy ami még ennél is rosszabb, Victoriáét.

Nem tudtam sokáig merengeni a lét sekélyességén, fájó múlandóságán és a halálon, melyek mostanában úgy pettyezték gondolataim selyem fonákját, akár a galóca kalapját a méreg - elválaszthatatlanul... hisz egy erősebb lökés a valóság talajára taszított s én ismét ott álltam két lábbal a földön, karnyújtásnyira a folyó felett lebegő párás napfelkelte semmijétől. Egy ifjú hölgy jött nekem, a hirtelen ijedtségtől Shae verdesni kezdett a szárnyaival és aprót vijjogott, de nem repült el. Sűrű bocsánatkérései közepette fürkésztem ismerős arcát, de szánom bár, nem tudtam volna megmondani a nevét. Több memóriagyakorlatot kéne végezzek... elvégre Elnökként egyetlen nevet és arcot sem szabadna elfelejtenem.

Láttam az ő arckifejezésén is, hogy meglepődött, majd a nevemen üdvözölt és bemutatkozott. Hát persze! Turner leánya... lassan tíz éve nem láttam, s akkor is, gyermek volt még. Megváltozott bár jócskán, hisz nővé érett, mégis hasonlított valamelyest egykori önmagára. Eszembe jutottak a szülei is és a vidéki otthonuk, az a hatalmas és pompás ház, ahol volt alkalmam néhányszor megfordulni.
- Hát persze, Seraphina! - villantottam felé egy tizennyolc-karátos mosolyt, afféle hivatali ékszert. Meleg volt, barátságos, kedves. De legalább annyira kötelező, mint a következő udvarias kérdésem:
- Rég nem találkoztunk... remélem, ugye jó egészségnek örvend, akárcsak kedves édesanyja és -apja?


A hozzászólást Cyrus Drake Dayton összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Szept. 05, 2013 1:04 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Seraphina Turner

Seraphina Turner


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Aug. 25.
Tartózkodási hely : London

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeCsüt. Szept. 05, 2013 9:53 am

KINEK: Cyrus | SZÓSZÁM: 312 | MEGJEGYZÉS:Nem lett a legjobb :/
Ide most nem jön semmi
Nem kis meglpetést okozott az, hogy összefutottam az elnökkel. Ezt akár egy jelnek is vehettem volna, hiszen éppen a magisztériumba mentem. Izgatottságom kiült arcomra, ebben biztos voltam, mégis próbáltam jó modorommal leplezni.
Azért a hivatalos mosolyától kicsit levert a víz, hiszen bármennyire is kedves gesztus volt, nem tudtam eltekinteni attól, hogy alig két perce még azon gondolkoztam, hogy meglopom a magisztériumot. Ám most, hogy összefutottam magával az elnökkel, reméltem, hogy meg tudunk egyezni.
- Igen, köszönöm, mind remekül vagyunk - mondtam egy széles mosollyal, de magamban folytattam a mondatot. Bár nem vagyok benne olyan biztos, mert elszöktem otthonról, két ember engem követ és most éppen egy medált akarok kicsikarni önből... Igen, ez biztos sikert hozna. - Ön, jól érzi magát? Régen láttam minálunk. Talán megromlott a kapcsolatuk apámmal? - kérdeztem kíváncsian. Kellett egy kis bevezetés, még mielőtt belekezdtem volna a lényegbe.
Eközben Celest felkapaszkodott a lábamra, onnan a karomra, végül a vállamra ült, mint aki onnan akarná szemügyre venni az egész világot. Tudtam, hogy csak azt az alakot lesi, akit utánam küldtek, de nem foglalkoztam vele. Próbáltam kitalálni, hogyan is adagolhatnám be, a férfinak, hogy nekem kell valami a magisztériumból. Aztán vettem egy nagy levegőt és minden kertelés nélkül belekezdtem lesz ami lesz alapon.
- Igazából önt kerestem. - néztem rá komolyan. - Ha jól tudom a magisztérium birtokában van egy medál, ami az ötágú csillag szimbólumát viseli. - Újabb nagy levegő, aztán választ sem várva, folytattam. - Apámnak szüksége lenne a medálra. Nem tudom mi okból, de megkért, hogy jöjjek el önhöz, és kérjem az engedélyét - hazudtam, mint a vízfolyás. Utáltam ezt tenni, de sajnos az utóbbi időben rá kellett jönnöm, hogy máshogy nem menekülhetek.
- Kérem, Mr. Dayton, szüksége lenne arra a medálra, csupán pár napig. - Szinte könyörögve néztem a férfira, hátha megenyhül, és átadja nekem azt a medált, vagy egy papír is elegendő, amin beleegyezik abba, hogy elvigyem. Ám, ha eltűnök a városból, akkor nem látják többet viszont azt a medált.
 thanks Bubu 
Vissza az elejére Go down
Cyrus Drake Dayton
Elnök
Elnök
Cyrus Drake Dayton


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2013. Aug. 24.
Age : 76
Tartózkodási hely : London.

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeCsüt. Szept. 05, 2013 1:04 pm

Seraphina közölte, hogy mind jól vannak, én pedig bólintottam. Mikor rákérdezett, miért nem jártam náluk egy ideje - hosszú évek óta - azonnal szólásra nyitottam a szám, de szerencsére az utolsó pillanatban meggondoltam magam és becsuktam. Mindezt egy torokköszörüléssel lepleztem. Hisz mit mondhatnék neki? Hogy többet értem el fiatal korom ellenére, mint az apja valaha? Hogy nem volt már szükségem rá, a rangja támogatására, a minden bizonnyal megtisztelő, de hasznavehetetlen bizalmára?
Való igaz, kellemesen éreztem ott magam minden alkalommal, megismerkedtem egy másfajta élettel, fényűző estélyeken vehettem részt... de úgymond egyoldalúan felégettem az engem a tiszteletbeli Turner családdal összekötő hidat magam mögött, ahogy az életem fokozatosan egy másik irányba terelődött.
Talán érzéketlenségnek tűnik részemről, hogy csak azért nem tartok fenn bizonyos kapcsolatokat, mert azok kimerültek, akár a híres walesi szénbányák vágatai az idő előrehaladtával. Az izzadságcseppek, melyek a bányászok feketére kormozott arcáról és izmos kezükben csáklyáikról a szénporos földre pergett, már mind rég felszáradt. Tudtam, illetve sejtettem, hogy Seraphinának fájna ezt hallani, ezért inkább másként feleltem:
- Nem, Seraphina, szó sincs ilyesmiről. Igazán röstellem, de valójában csak arról van szó, hogy elmúltak ifjonti éveim. Az időm nagy részét a munka teszi ki, már nincs időm annyit társaságokba járni, mint régen - hacsak nem hivatalból - válaszoltam kimérten, hangomba mégis vegyült némi személyes felhang. Elvégre, ismertem a lányt és a családját. A szalonukban szivaroztam és kortyolgattam brandy-t az édesapjával, vacsoránál az ő asztaluknál az ő ételüket ettem, s mindig készségesen fogadtak.

- De különben nagyon örülök a viszontlátásnak és most, hogy látom Önt, szeretném ismét felvenni édesapjával a kapcsolatot. Jócskán megváltozott a világ, szívesen elbeszélgetnék Mr. Turnerrel, nosztalgiáznánk... és természetesen Önt is szeretném viszont látni újra, mint régen, bár felteszem, egy ideje kiszakadt már a kedves porcelánbabák bűvköréből - mosolyogtam. Őszintén beszéltem, s mindez igaz volt. Az, hogy láttam Seraphinát, kis lángot gyújtott lelkemben. Talán kevésbé érezném magam ilyen magányosnak, ha felelevenítenék néhány régi barátságot. És erre a Turner család tökéletes lett volna: még ha nem is lett soha olyan jövedelmező a kapcsolatunk, mint szerettem volna, soha semmit nem kértek tőlem cserébe vendéglátásukért... a társaságom elég volt nekik. Talán ez alkalommal viszonozhatnám ifjú korom meghívásait és elhívhatnám én őket a házamba. Seraphina apjának biztosan nagyon tetszenének a századfordulót s a boldog békeidőket korhűen tükröző impozáns enteriőrök.

Láttam a lányon, hogy kis ideig hezitál, majd mintha gyorsan döntötte volna el, hirtelen határozottabb lett, vonásai kissé megkeményedtek és bevallotta, nem minden célzatosság nélkül találkoztunk éppen itt, éppen most. Shae-t, akit még mindig a karomon tartottam, most alatta kissé megbillentve azt elengedtem. Úgy tűnt, mintha megelőzni akarnám, hogy kihallgasson, azonban szó sem volt erről - nemes egyszerűséggel elfáradt a karom, hisz már hosszú percek óta tartottam rajta a madarat. Shae egy közeli magas platán ágai között keresett magának letelepedő helyet, kényelmesen befúrta magát a fa lombjába és elhelyezkedett az egyik vastag, árnyékos ágán.
- Megtalált - mosolyogtam Seraphinára, majd kihúztam magam és a hátam mögött összekulcsoltam a kezeim. Hallgattam a mondandóját, a medál említésére bólintottam - bár kevesen tudták volna megnevezni, pontosan milyen tárgyak vannak a Magisztériumban, a fiatal hölgy tudott egy pentagrammáról; de most még nem láttam okát a kétkedésnek. Nem tudtam volna elképzelni óla, hogy betörő, vagy tolvaj, hogy bármit is el akarna, vagy el tudna lopni. Valószínűleg jó oka van a tudomásra. Ezt meg is erősítette következő mondataival.
- Kérem, Seraphina, felesleges az esdeklésnek akár a magvát is mutatnia felém. Örömmel biztosítom a hozzáférést édesapjának a medálhoz, amennyiben valóban jó oka van rá. Éppen ezen gondolkodtam az előbb, szívesen látnám Önt és az egész családot a házamban, vacsorára. Ha elfogadják, a medált is magammal hozom és odaadom az édesapjának. Kérem, tolmácsolja felé a meghívásom, természetesen magam is írok kedves szüleinek, de így talán előbb is odaér a hír - mosolyogtam. Örültem, bár elmém kis szegletében ott motoszkált a kétség: mégis mi célzattal kellene neki egy pentagramma? Egyetlen helyzet létezhetett csupán, amivel kapcsolatba tudtam hozni... de azt lehetetlennek tartottam. Az emberek nem tudnak az angyalokról. Legalábbis, nem szabadna nekik.

Úgy fürkésztem a lány tekintetét, mintha olvasni akarnék belőle - s való igaz, ez volt a szándékom. Észrevettem hangulatának finom, leheletnyi változását a meghívásra, atyja említésére. Az volt az érzésem, Seraphina hazudni akar nekem. Viszont nem szándékoztam ezt a tudomására hozni, ezért továbbra is barátságos arcom mutattam felé. Mikor a dajmónja a vállára ült, jól megnéztem a kis állatot, majd megdícsértem.
- Milyen kedves forma dajmón! Mikor állapodott meg? Ha jól számolok, nem is olyan régen, de javítson ki, ha tévedek - tippeltem meg Seraphina korát, bár volt némi viszonyítási alapom is hozzá, ahogy gyorsan megszámoltam az eltelt éveket. Burkolt szándékom volt, hogy a hirtelen témaváltással kicsit összezavarjam. A legtöbb ember nyomás alatt belegabalyodik a saját hazugságába. Reménykedtem, hogy ha így van, a leánnyal is megtörténik előbb, vagy utóbb - ugyanakkor jobban kívántam, hogy ne engem igazoljanak a történések. Hisz az csak egy dolgot erősítene meg bennem: az emberek gyarlók és ostobák. Erkölcstelenek és kegyvesztettek. Nincs joguk tovább az élethez. El kell, hogy pusztuljanak. Hisz még egy régen látott ismerős felé is igaztalan, mérges kígyónyelvvel szólnak.
Vissza az elejére Go down
Seraphina Turner

Seraphina Turner


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Aug. 25.
Tartózkodási hely : London

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeKedd Szept. 10, 2013 7:10 pm

KINEK: Cyrus | SZÓSZÁM: 476 | MEGJEGYZÉS:El sem hiszem, megírtam *-* és most nem írom, azt, h nem lett jó Razz
Ide most nem jön semmi
Reméltem, hogy hamar letudhatom a dolgot az elnökkel, hiszen haza kell érnem még az előtt, hogy Keey megjelenne. Nem szeretnék perpatvart odahaza. Elég könnyedén indul a beszélgetés, zavart mosolyomon ott virított az arcomon. Finoman érdeklődtem hogyléte felől, amire igen kielégítő választ kaptam.
- Oh - reagáltam le, amit mondott. - Azért, mi mindig szívesen látjuk önt.
Halkan felkuncogtam megjegyzésén, és serényen bólogattam. Utáltam ezeket a formális beszélgetéseket, a hátamon felállt tőle a szőr, de nem tehettem más. Muszáj volt szépen, finoman beadagolnom a dolgot, nem törhettem csak úgy rá.
- Igen, apám nagyon örülne, ha újra elbeszélgethetnének. Mint tudja, még mindig a tudománynak él, és sajnos nem sok ember van, akivel olyan jól el tudna beszélgetni, mint önnel. Sokszor felemlegeti azokat az időket.
Figyeltem, ahogy daimónja könnyed szárnycsapásokkal a közeli fára száll és onnan tekint le ránk. Mindig is tetszett nekem ez a madár. Olyan okos, bölcs azokkal a hatalmas szemeivel, és a tollazata gyönyörű, nemes. Illett az elnökhöz, mint külsőben, mint belsőben.

Aztán végre belekezdtem igazi célom megvalósításába, de a válasz enyhe sokként ért. Rájöttem, hogy a hazugság nem kifizetődő, most is megjártam. Utáltam hazudni, legszívesebben leharaptam volna a saját nyelvem, de nem mondhattam el neki az igazat.
Igazi érzéseim kiültek az arcomra, ami zavartságot, és szomorúságot tükrözött.
Nagy levegőt vettem, és újra belekezdtem. Szégyelltem magam, nagyon is, de hát nem tehettem mást.
- Bocsánatáért kell esedezzek, de nem voltam teljesen őszinte önnel - bocsánatkérő pillantást vetettem rá, aztán megsimogattam Celest buksiját, hogy némi erőt gyűjtsek belőle. - Sajnos az apámmal megromlott a kapcsolatom az utóbbi időben. A minap az irodájában jártam és az asztalán feljegyzéseket találtam erről a medálról, mikor is eszembe jutott, hogy akkor mikor gyerekként a magisztériumban jártam, láttam ezt a medált. - Hazugság volt minden szavam, szinte fizikai fájdalmakkal járt mindezt elmondanom neki, de még sem mondhattam azt, hogy valaki egy levelet adott nekem, hogy szerezzem meg mindenáron a medált. - Arra gondoltam, talán ha elviszem neki, hogy saját kézből tudja megszemlélni, akkor sikerülhet megenyhülnie felém.
Reménykedve néztem ezek után a férfira, de belül marcangolt a bűntudat, hiszen hazudtam.
- A segítségét szeretném kérni ebben. Remélem, hogyha átadom neki a medált, sikerül megbékítenem, vele együtt pedig a meghívását is tolmácsolom. A vacsorára pedig én magam viszem el önnek.
Na, ha ebbe is beleront, össze fogok roskadni. Éreztem, hogy legszívesebben elbőgtem volna magam, ami tudom, hogy arcomon is meglátszott, de ezt az apám és köztem megromlott kapcsolat számlájára lehet írni, nem pedig a hazugságoméra.
Nagy levegővételekkel végül sikerült megnyugtatnom, magam, aztán Celestre néztem, mikor az elnök rá terelte a témát.
- Köszönöm - mondtam egy kedves mosollyal. - Pontosan két éve állapodott meg.
Kicsit megzavart a témaváltással, de szerencsére álltam a sarat. Persze ennyi hazugság után igazat mondani nehéz, hiszen ha az ember nem nincs hozzászokva, akkor nagyon gyorsan képes a saját maga csapdájába esni. Oda kellett figyelnem arra, hogy mit mondok. Nem hiába ő az elnök,megvan a maga esze és több tapasztalata van, mint nekem.
 thanks Bubu 
Vissza az elejére Go down
Cyrus Drake Dayton
Elnök
Elnök
Cyrus Drake Dayton


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2013. Aug. 24.
Age : 76
Tartózkodási hely : London.

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeCsüt. Szept. 12, 2013 5:20 am

Mikor a hölgy az apjáról beszélt és arról, hogy szívesen látnának, mindig, a szívembe kis melegség költözött. Igen, most már határozottan éreztem: meg kéne nyílnom egy kicsit, felmelegíteni a régi barátságokat. Hiszen nem lehetek mindig ilyen óvatos, már-már paranoiás, még elnökként sem. Talán nem minden ember akar csak hasznot húzni belőlem - biztos voltam benne, hogy Archibald Turner nem tenné. Nem szabadna elfelejtenem, hogy én is ember vagyok... még akkor sem, ha Camilla halott. Évekkel ezelőtt történt és én mindent feladtam a munkáért, a gyászért és a gyermekemért. De eddig mindig olyan nehéznek tűnt... most viszont, hogy felbukkant itt Seraphina elfeledettnek hitt emlékeimmel, a jövő és az újrakezdés veszített terhéből. Elmosolyodtam.

Azt hiszem, Archibald Turner büszke lenne rám. Hisz ismert fiatal koromban és most... mára én lettem a Magisztérium elnöke. És ez nem kis szó. Merengésem Seraphina szavai szakították félbe, s hallva vallomását, szemeim összeszűkültek, vonásaim megkeményedtek. Nem volt teljesen őszinte... ez vajon mit jelent? Hát persze... hazugságot, mi mást?
Ezek után magyarázkodni kezdett, s bár semmi kedvem nem volt hozzá, végighallgattam. És megsajnáltam, mikor arról beszélt, megromlott a kapcsolata az édesapjával és bár magam sem hittem volna, meglágyult szigorú arcom és a végén csak bólintottam. Talán a hirtelen jött pozitív gondolkodás, vagy hogy ismertem a lányt, még ha csak kevéssé is és ismertem a családját... de megértettem őt és együtt éreztem vele.

- Seraphina, ez nagyon kedves és nagylelkű Öntől... igazán kedves gesztus. Nagyon sajnálom, hogy... khm, megromlott a kapcsolata az édesapjával. Természetes, hogy szeretné őt megbékíteni és ez egy roppant önzetlen cselekedet, amihez a segítségemet kéri. Csak azt nem értem, miért nem tudta ezt egyenesen megmondani? Persze, egy ember sem szeretne rég nem látott ismerősökkel beszélgetni a gondokról, melyek körülveszik... - sóhajtottam. Nekem is megvolt a magam keresztje. És tudtam, hogy ennek a hölgynek szüksége van az édesapjára. Szüksége van a szeretetére, amíg él. Fontos, hogy a földön töltött idő minél több szeretettel teljen meg. Amíg csak lehet. Amíg a sors el nem veszi az embertől azt, akit a legjobban szeret, imád, s istenít. Ez lehet egy szerelmes szív... és lehet egy testvér is, vagy szülő.
- Segítek Önnek, Seraphina. Cserébe viszont mielőbb el kell jönniük vacsorára, csak ezt kérem - eresztettem meg újra egy halovány mosolyt. Nem akartam egy karótnyelt, belül mégis összetört embernek tűnni, akinek arcán épp ilyen lemondó, csak csendesen reménykedő mosoly virít. Mégis ez volt a legőszintébb arckifejezésem, mióta találkoztam ezzel a lánnyal, bár akaratlanul eresztettem meg. Seraphina őszintesége kissé talán rám is átragadt és figyelmetlenségemben képtelen voltam palástolni az őszinte érzelmeim.

Láttam Seraphinán, hogy a sírás fojtogatja a torkát és hirtelen ötlettől vezérelve magamhoz öleltem.
- Nyugodjon meg Seraphina, nem lesz semmi baj. Az apja jó ember, bármi történt is, nem lehet ekkora tragédia... - simítottam végig a haján -  ... biztosan megbocsát Önnek. Hiszen mondtam, segítek megszerezni a medált. Ne sírjon hát, kérem. Hamarosan minden rendbe jön.
Kissé eltoltam magamtól, majd kezemmel finoman feljebb emeltem a vállát, hogy ránézhessek s ő is viszonozza a pillantásom. Mikor azonban megláttam csodaszép szemeit, s az arcából egy nő nézett vissza rám, csak akkor tudatosult bennem, mennyire más is most ez a helyzet. Nagyon közel voltunk egymáshoz, s az imént át is öleltem. Elfeledkeztem róla, hogy nem gyermek már, s az előbbi mozdulataim talán félreérthetőek voltak. Elhúzódtam, lesütöttem a szemeim s megköszörütem a torkom.
- Elnézést kérek - mondtam végül. Csupán egy vigasztaló öleléssel szerettem volna enyhíteni kissé a bánatát, de megfeledkeztem magamról.

Ugyanakkor a haja illata, a bőre tapintása... egyáltalán nem volt már az a kislány, akit fiatal ficsúr koromban az ölembe ültettem és beszéltettem a babáiról és játékairól. Mikor elmondta, hogy két éve állapodott meg a dajmónja, csak bólintottam, s bár felfogtam, amit mondott, alig érdekelt. Belül más gondolatok kavarogtak bennem. A szívem megrepedt. Nem szabadott volna közelednem felé, még ha jó szándékkal tettem is. Olyan érzés volt, mintha megcsalnám Camillát. Mintha nem maradnék többé hű az emlékéhez.
Igyekeztem elhessegetni ezeket a bús gondolatokat, elvégre itt volt előttem Seraphina, rég nem látott barátom, Archibald Turner leánya, s a segítségemet kérte.
- Mit szólna hozzá, ha holnap délután eljönne hozzám egy kávéra? Akkor odaadom a medált. Még segíthetne is kicsit, összeállítani a vacsorát és... persze, a díszítésről sem szabad megfeledkeznem. Mi is volt édesanyja kedvenc virága? Jól emlékszem, a sárga rózsa? - igyekeztem a beszélgetést nyugalmasabb és más mederbe terelni.
Vissza az elejére Go down
Seraphina Turner

Seraphina Turner


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Aug. 25.
Tartózkodási hely : London

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeCsüt. Szept. 12, 2013 12:32 pm

KINEK: Cyrus | SZÓSZÁM: 566 | MEGJEGYZÉS:Íme Smile
Ide most nem jön semmi
Csak egyre mélyebbre süllyedtem a hazugságokban. Utáltam, gyűlöltem magam érte, de egyszer az életben az önös céljaim vezéreltek. Nem akartam egy befásult asszony lenni, aki otthon ül, vagy éppen egy ékszer a férje mellett egy elegáns partin. Nem egy bábú vagyok, akit ide-oda lehet mozgatni. Ezt tették velem húsz éven keresztül a szüleim, most pedig végre volt bennem erő, hogy kitörjek. Nem fogok meghátrálni pár hazugság miatt. Nem szabad. Erősnek kellett maradnom, mindvégig. Nem, nem akarok végleg eltűnni, csak beváltom a magam ígéretét szüleim felé, ha már ők nem voltak erre képesek.
- Sajnálom, de nem akartam a gondjaimmal zargatni, nem méltó - hajtottam le a fejem szégyenkezve. - Szégyenlem, hogy meg kellett tudnia, nem akarom, hogy rosszat gondoljon rólunk.
Na, ez tök őszinte kijelentés volt, ahogy az is, hogy megromlott a kapcsolatom apámmal. Szépen fogalmazva tényleg így van. Mondhat bárki bármit, azért még bennem is ott volt az őszinteség, még ha nem is teljesen. De azt tényleg nem mondhattam el neki, hogy megszöktem otthonról, hogy a szüleim két férfit állítottak a nyomomba, abból az egyik segít nekem, míg a másik képes lenne félreállítani mindent és mindenkit, hogy engem végre hazavigyen. Aztán meg itt van a levél, amit fogalmam sincs, hogy kitől kaptam. Igen, ez biztos, hogy telitalálat lenne. Bár elgondolkoztam azon is, hogy megértene engem, ha elmondom mi is folyik most körülöttem, talán rá tudná beszélni a szüleimet arra, hogy ne adjanak férjhez, hogy váltsák be az ígéretüket.
De már így is szégyelltem magam. Ha most mindent bevallanék, akkor nem lennék más a szemében, csak egy ostoba liba, aki nem képes az igazat mondani. Bár ez előbb-utóbb meg fog történni, amint elérkezik a vacsora időpontja, hiszen én nem leszek ott, ahogyan a medál sem, de a meghívást mindenféleképpen megírom a szüleimnek. Azt már tényleg nem viselném el, ha miattam romlana meg még jobban egy régi barátság.

Meglepett ahogy megölelt, de ez még jobban arra késztetett, hogy rosszul érezzem magam. Nem engedtem utat a könnyeimnek, de nem sok kellett hozzá. Legszívesebben felordítottam volna, hogy vegye már észre, hogy mindez hazugság, hogy miért nem teremt le végre, de ehelyett ölelt. Nem érdemlem meg a sajnálatát, ezek után.
Ahogy jött az ölelés, Celest leugrott a vállamról, de nem foglalkoztam vele. Mart, szinte szét szaggatta a belsőm a lelkiismeret furdalás, de nem szóltam. Egyszerűen képtelen voltam.
Aztán, ahogy eltolt magától, azt hittem, kérdezősködni kezd, hogy hogyan romlott meg a kapcsolatunk meg miegymás, de csak nézett. Kissé intimnek éreztem ezt a közelséget, de gondoltam nem szólok egy rossz szót sem, hiszen megérdemlem ennyi hazugság után.
- Nem, én kérek elnézést - suttogtam alig halhatóan, mikor végleg elhúzódott tőlem. Talán érthetetlen lehet számára, hogy miért kértem bocsánatot, de semmiféleképpen sem akartam neki válaszolni. Mondtam volna neki azt, hogy sajnálom ezt a rengeteg hazugságot?
Végül a beszélgetés nyugodtabb hangulatban folyt, és én úgy éreztem hálából én fogom azonnal megölelni a férfit, hiszen többé nem kell hazudnom, nyugodtan beszélhetek. De tudtam, hogy még egy jó ideig érezni fogom a lelkiismeret furdalás kellemetlen marcangolását.
- Természetesen, állok szolgálatára - mondtam immár felszabadult mosollyal. - Mindenben segítek, amiben csak tudok. Nagyon jól emlékszik, tényleg az a kedvence - bólintottam, majd hirtelen elvörösödtem. Biztos voltam benne, hogy Keey a nyakamban fog lihegni, ha most megtudja, hogy elmentem, szóval számítanom kell rá is a holnapi kávén. - Kérem, Mr. Dayton, ha nem lenne probléma, elhoznám magammal egy nagyon jó barátomat is, ha ráér a holnapi napon.
 thanks Bubu 
Vissza az elejére Go down
Cyrus Drake Dayton
Elnök
Elnök
Cyrus Drake Dayton


Hozzászólások száma : 6
Join date : 2013. Aug. 24.
Age : 76
Tartózkodási hely : London.

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeCsüt. Szept. 12, 2013 2:01 pm

Mikor elhúzódtam és elnézést kértem Seraphinától, elfogadta a bocsánatkérésem, sőt viszonozta azt... amit ugyanakkor nem tudtam hová tenni, de végül nem kérdeztem rá, hogy miért mondta mindezt. Talán egy kissé őt is zavarba hoztam hirtelen és akaratlan közeledésemmel, félreérthető viselkedésemmel. Örültem a szerencsés témaváltásnak és -választásnak, melyet magam vetettem fel. Igyekeztem úgy tenni, mintha az iménti jelenet meg sem történt volna, s fejemből kizárni a nem ideillő gondolatokat. Erősen hajtott a kíváncsiság, hogy megkérdezzem, miért romlott meg a kapcsolatuk, vagy hogy a hölgy mit olvashatott Archibald jegyzetei között, vajon mire kell neki a medál... de türtőztettem magam végül.

Jól emlékeztem a virágra, kissé büszkén ki is húztam magam, mikor ezt a lány is megemlítette. Készségesnek tűnt, sőt, egyenesen lelkesnek és biztos voltam benne, hogy ezt cserébeni tettnek, szinte kötelességnek tekinti azért, hogy rendelkezésére bocsátom a medált. Mindenesetre, nem úgy tűnt, mintha teher lenne a számára.
- Kiváló! Köszönöm - biccentettem felé, majd mikor megkérdezte, a holnapi napon eljöhet -e az egyik barátja is, bólintottam.
- Természetesen, őt is szívesen látom - mondtam, de ennyi ködös részlet már túl sok volt, így engedtem a kíváncsiságnak és megkérdeztem:
- Elnézést a kérdésért Seraphina, remélem nem vagyok indiszkrét, de netán az... udvarlóját hozná el? Csak azért kérdezem, hogy tudjam, mire számítsak... - fejeztem be enyhe mentegetőzéssel, de tényleg nem egyébért kérdeztem. Persze Seraphina már nő, valószínűleg udvarolnak neki. És ebben az esetben az illető urat - már ha valóban ezt takarja a barát szó - is meg kell hívjam a vacsorára.
Vissza az elejére Go down
Seraphina Turner

Seraphina Turner


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Aug. 25.
Tartózkodási hely : London

A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitimeHétf. Szept. 16, 2013 7:41 pm

KINEK: Cyrus | SZÓSZÁM: 297 | MEGJEGYZÉS:Ez nagyon rövid lett :/
Ide most nem jön semmi
El sem mertem hinni, hogy végül minden a legjobban alakult. Én nem buktam le, a medál már majdnem a kezemben van. Már csak azt kellett kitalálnom, hogy miként üzenjek a szüleimnek a vacsorát illetően. Mikor elmondtam neki, hogy tényleg az anya kedvenc virága, nem tudtam nem észrevenni azt a büszke kiállást, ami mosolyt csalt az arcomra.
Ám mindez szép és jó, mégsem tudtam még mindig elvonatkoztatni a hazugságoktól. Egyre inkább csak azon járt a fejem, hogyan fogja majd lereagálni Mr. Dayton, ha kiderül a vacsorán, hogy elszöktem otthonról, hogy a medál valószínűleg soha többet nem jut vissza a magisztériumba. Talán köröztetnek majd, talán több fejvadászt küldenek majd rám. Féltem, nem tagadom, rettegtem, hiszen ennyi ostobaságot nem csináltam soha.
Újra csak elmosolyodtam, mikor engedélyezte, hogy társasággal jelenjek meg. Tudtam, sejtettem, hogy Keey nem enged el egymagam, ha tudomást szerez erről a találkáról. Ha nem, akkor természetesen nem is fogja, de mindenféleképpen el kell mennem. Vagy vele, vagy nélküle.
Kicsit meglepődtem, mikor rákérdezett, hogy az udvarlóm-e. Hirtelen felrémlett előttem Keey arca, mozdulatai, hallottam szavait a fülemben.
- Igazából nem tudom - motyogtam egy szégyenlős vigyorral. Most mit mondjak? Hogy egy fejvadász, akit a szüleim béreltek fel, hogy vigyen haza? Telitalálat lenne. - Nem is olyan rég találkoztunk és... - Fogalmam sem volt, hogyan folytassam. Mármint mondhattam volna, hogy most együtt lakunk, már amikor ő otthon van, de ez is rosszul sülne el. - Tudja, nagyon kedves és segítőkész. - Na, ezt nevezik teljes kudarcnak. Éreztem, hogy elvörösödök a szégyentől... már megint. Nem tudtam, hogy mit mondhatnék róla, hiszen én magam sem ismertem. Bíztam benne egy picit, hiszen segít nekem eltűnni, de nem sokat beszélgettünk még.
- Azt hiszem, igen - mosolyogtam szégyenlősen. Persze nem gondoltam komolyan, hiszen mégiscsak egy fejvadászról van szó. Szép is lenne, ha még flörtölgetnénk egymással.
 thanks Bubu 
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A Temze mentén Empty
TémanyitásTárgy: Re: A Temze mentén   A Temze mentén I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A Temze mentén
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Celestial war :: Játéktér-London :: Belváros-
Ugrás: